
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 950 µm |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 950 µm |
| Min Thickness | 750 µm |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11290
Ext.Price$0.11290
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11290 | $0.11290 |
| 10 | $0.05645 | $0.56450 |
| 50 | $0.05127 | $2.56350 |
| 100 | $0.04656 | $4.65600 |
| 500 | $0.04181 | $20.90500 |
| 1000 | $0.03754 | $37.54000 |
| 3000 | $0.03393 | $101.79000 |
| 5000 | $0.03067 | $153.35000 |
